Autor:tundmatu

29.09 Vestlusklubi

Vestlusklubis räägiti eesti keele C1taseme eksami suulisest osast

29. septembril toimus Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liidu vestlusklubi tänavune kuues kohtumine. Külaliseks oli seekord kõige oodatum Ulvi Vilumets, kogenud eesti keele teise keele õpetaja ja staažikas eesti keele tasemeeksami eksamineerija ja hindaja. Vestluse teemaks oli eesti keele C1-taseme eksami suuline osa. Ulvil on rikkalik kogemus eksami vastuvõtmisel ning ta on jaganud oma tähelepanekuid, andnud konkreetseid praktilisi nõuandeid õpetajatele, kes valmistavad inimesi selleks eksamiks ette.

Ulvi rääkis, millised eksaminandid rõõmustavad eksamineerijat ja kui raske on valida vestluseks sobiv teema, mis eksaminandile tõeliselt huvi pakub ja milles nad tunnevad end enesekindlalt. Ta rõhutas, et eksaminandil on väga oluline õigesti tutvustada ennast.

Vestlus oli väga sisukas, konkreetne, siiras ega jätnud kuulajaid ükskõikseks. Vestlusesse jäetud kommentaarid annavad vestlusele täpse hinnangu.

Väga kasulik, aitäh!”

Aitäh, oli huvitav!”

See oli väga kasulik! Suur aitäh!”

Suured tänud asjalike õpetussõnade eest!”

Suur tänu väga põhjaliku teabe eest!”

Kui see vestlusklubi toimuks nädal tagasi, siis mu C1-tulemus oleks tunduvalt kõrgem. Aga ikkagi olen nüüd targem. Aitäh!!!”

Vestlusklubist võtavad osa nii Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liidu liikmed kui ka teised huvilised, kõik eesti keele ja eesti keeles õpetamisega seotud inimesed. Kirjutage ja pakkuge julgelt vestlusklubi külalisena ennast või oma andekat kolleegi.

Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liidu vestlusklubi kohtumised toimuvad alates 2020. a septembrist. 2022. aastast toetab vestlusklubide toimumist Haridus- ja Teadusministeerium.

Valentina Limonova

EKTKÕLi vestlusklubide koordinaator