FOTO ERAK

Head Ida-Virumaa eesti keele kui teise keele õpetajad

Virumaa eesti hariduse selts (VEHS) kuulutab koostöös Eesti riigiametnike klubiga (ERAK) välja eesti keele mainekujundajate konkursi, mille eesmärk on välja selgitada lõppenud aasta parim Ida-Virumaa eesti keele õpetaja, eesti keeles õpetav õpetaja ja eesti keele sõber. Kandidaate saab esitada 28. jaanuarini 2022.

Tunnustuskonkursile oodatakse ettepanekuid kolmes kategoorias:

Teist korda toimuva konkursi eesmärgiks on tunnustada tublisid ja teotahtelisi Ida-Virumaa õpetajaid, kes õpetavad muu õppekeelega õpilasi eesti keeles, väärtustavad eesti keeles antavat haridust ja on eeskujuks õpilaste väärtushoiakute ning õpioskuste kujunemisel. Aasta eesti keele sõbra nominatsiooniga tunnustatakse organisatsiooni, ettevõtet, ühendust või üksikisikut, kes ei ole haridusega otseselt seotud, kuid on andnud olulise panuse eesti keele õppe toetamiseks või selle väärtustamiseks.

Ettepanekuid tunnustamiseks võivad VEHS-i juhatusele teha kõik soovijad, samuti võib kandidaadiks esitada enda kandidatuuri. Esitatav õpetaja võib töötada nii lasteaias, põhikoolis, gümnaasiumis, kõrgkoolis, huvikoolis kui koolituskeskuses.

Infot konkursi tingimuste kohta saadetakse kõikidesse Ida-Virumaa koolidesse ja jagatakse sotsiaalmeedias. Kui soovite üleskutse levitamisel abiks olla siis jagage seda e-kirja, meie sotsiaalmeediapostitust SIIT või printige välja manuses olev kuulutus. Edastaga infot nii oma asutuse töötajatele kui ka õpilastele ja lapsevanematele, et tunnustamine oleks võimalikult laiapõhjaline.

Eelmisel aastal esmakordselt toimunud konkursile laekus toona 18 ettepanekut kaheksast Ida-Virumaa haridusasutusest. Suur ettepanekute arv kinnitas, et Ida-Virumaa haridusjuhid väärtustavad ja tunnustavad eesti keele arendamisse panustavate õpetajate igapäevatööd. Loodame, et VEHS-i algatatud tähelepanu annab kõikidele eesti keele hariduspõldu kündvatele inimestele lisaenergiat ja -motivatsiooni. Riigikeele au sees hoidmine Ida-Virumaal on Virumaa eesti hariduse seltsi ja Eesti riigiametnike klubi ühine südameasi ning seetõttu kutsume kõiki maakonna aktiivseid ja hoolivaid inimesi üles märkama ning tunnustama neid, kes annavad säravate silmade ja avatud südamega igapäevaselt panuse, et ilus eesti keel meie maakonnas aina rohkem kõlaks.

Nominendid valib välja Virumaa eesti hariduse seltsi juhatus ning laureaadid kuulutatakse välja Viru vangla ja Eesti riigiametnike klubi eestvedamisel toimuval pidulikul Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamisel 22. veebruaril 2022 Jõhvi kontserdimajas.

Lisainfo konkursi korralduse kohta: www.erak.ee/tunnustuskonkurss

Küsimuste või probleemide korral võta julgelt ühendust.

Virve Linder

Eesti Riigiametnike Klubi

Projektijuht

Virve.linder@just.ee