Foto allikas – Internet

Vestlusklubis käis külas Haridus- ja Teadusministeeriumi keelepoliitika osakonna peaekspert

27. jaanuaril toimus uue aasta esimene Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liidu vestlusklubi kohtumine.

Seekord oli vestlusklubi teema „Uuendatud Euroopa keeleõppe raamdokument: eel-A1, vahendamine ja veebisuhtlus” millest jutustas Pille Põiklik, Haridus- ja Teadusministeeriumi keelepoliitika osakonna peaekspert.

Igaüks, kes on seotud võõrkeele õpetamisega, teab, et Euroopa keeleõppe raamdokument (Common European Framework of Reference for Languages: Learning, Teaching, Assessment, lühendatult inglise keeles CEFR, CEF või CEFRL) annab põhjaliku keeleoskustasemete kirjelduse. See on omamoodi piibel iga võõrkeele õpetajale. Dokumendi uuendustest rääkis vestlusklubis Pille Põiklik: mis on võõrkeele oskustasemete kirjeldustesse lisatud ja sellest eemaldatud. Dokumendi iga sõna on väga tähenduslik, nimelt sellepärast viimase versiooni tõlkimine eesti keelde võttis kaks aastat. Kogu dokumendiga saab tutvuda siin.

Kohtumisel osalejad esitasid küsimusi õpetajate keeleoskuse nõutava taseme kohta ja avaldasid soovi näha rohkem näiteid erineva tasemega tekstidest.

Kohtumise lõpus kutsus Pille Põiklik vestluskaaslaseid üles ministeeriumi lehel dokumendile tagasisidet andma ja rõhutas, et kõik kommentaarid, täiendused ning küsimused on raamdokumendi kohta väga olulised.

Samuti tuletas külaline meelde, et Haridus- ja Teadusministeeriumi lehel saab hääletada 2022. aasta parima keeleteo poolt. Siin saab ka infot iga esitatud kandidaadi kohta.

Eriti meeldiv oli näha selles nimekirjas EKTKÕLi vestlusklubi.

Kohtumine Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajaga oli huvitav ja kasulik mitte ainult kuulajatele, vaid ka külalisele.

Kirjutage ja pakkuge julgelt vestlusklubi külalisena ennast või oma andekat kolleegi. Kõik ettepanekud on teretulnud.

Vestlusklubist võtavad osa nii Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liidu liikmed kui ka teised huvilised, kõik eesti keele ja eesti keeles õpetamisega seotud inimesed. Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liidu vestlusklubi õhtud toimuvad alates 2020. a septembrist. 2022. aastast toetab vestlusklubide toimumist Haridus- ja Teadusministeerium.

27.01.2023
Valentina Limonova

Vestlusklubide koordinaator

Võõrkeelte õpe Eestis. Euroopa keeleõppe raamdokument. Vajalik info on kättesaadav Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehel.

Haridus- ja Teaduministeerium ootab tõlkele tagasisidet ja ettepanekuid väljaande paremaks rakendamiseks veebivormi kaudu kuni 15. aprillini 2023.

Aasta keeletegu 2022 rahvahääletus on avatud kuni 20. veebruari südaööni.