FOTO Tiina Peenema

Vestlusklubis kohtumine

28. jaanuaril toimus selle aasta Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liidu vestlusklubi esimene kohtumine. Veebruarikuu on Eestis pühade poolest rikas kuu, mida tähistavad nii lapsed kui ka täiskasvanud: vastlapäev, sõbrapäev, vabariigi iseseisvuspäev. Seetõttu oli kohtumise teemaks „Veebruari ürituste ideede laegas” ning oma varudest jagas ideid Mäetaguse põhikooli klassiõpetaja Tiina Peenema. Vestlusklubis osalejad said palju huvitavat ja kasulikku teavet: kuidas kaasata last vestlusesse läbi käelise tegevuse ning kasutada rahvuslikke mustreid keeleõppes; kuidas kinnistada õpitud sõnu, kasutada rollimänge, puslet ja palju muud huvitavat. Tiina põnev jutt ja näidatud kenad käsitööd inspireerisid klubiliikmeid endi looma kohe kohtumisel uusi huvitavaid ülesandeid. 60 minutit oli ilmselgelt vähe.

Vestluslubist võtsid osa nii Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liidu liikmed kui ka teised huvilised: lasteaiaõpetajad, kooliõpetajad ja keelekursuste õpetajad. Zoom võimaldas vestelda Narva, Tallinna, Tartu, Kohtla-Järve, Aseri, Viimsi, Kehra, Sillamäe õpetajatel ja isegi autoroolis olijal.

Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liidu vestlusklubi õhtud toimuvad alates 2020. a septembrist ja on saanud heaks traditsiooniks. Loodame väga, et alates 2022. aastast toetab vestlusklubide toimumist Haridus- ja Teadusministeerium.

Järgmine kohtumine toimub veebruari viimasel reedel. Ootame kõiki huvilisi tutvuma kolleegide kogemustega ja jagama oma teadmisi eesti keele ja eesti keeles õpetamise valdkonnas.

01.02.2022
Valentina Limonova
Vestlusklubide koordinaator