Autor:tundmatu

Vestlusklubis tutvuti tehisintellekti võimalustega

23. novembril toimus Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liidu vestlusklubi kaheksas, 2023. aastal viimane kohtumine. EKTKÕL käib alati ajaga kaasas, sellepärast ei saa moodsast teemast mööda minna. Selle kohtumise teema on „Tehisintellekt – E2 õpetaja võlu või valu“.    

Peakülaline oli Ingrid Prees, EKTKÕLi esimees, TalTechi Virumaa kolledži lektor, Humanitaarainete töörühma juht, aga veel uudishimulik ja julge õpetaja.

Oma lugu tehisintellektist alustas Ingrid lühikese küsitlusega, kas osalejad kasutavad AI-d, peavad seda õpetaja võluks või valuks. Selgus, et 75% kasutab AI-d. Ingrid rääkis innustunult tehisintellekti erinevatest võimalustest, mis on saadaval tasuta versioonides. Kuulajad õppisid, kuidas AI abil kirjutada e-kirju, koostada tunnikonspekte, mänge, teste, treeningprogramme, joonistada pilte etteantud teemal, kuidas AI abil loodud esitlus muuta videoks ja audioks.

Ingrid lausub korduvalt: “Tuleb üle kontrollida!”

Kirsiks tordil on saanud programm, mis määrab, kas teksti on kirjutanud inimene või tehisintellekt.

Kohtumise ajal oli väga vaikne, sest kuulajad kiirustasid programmi nime salvestama, juhendit üles kirjutama või QR-koodiga programmi sisenema. Praktilise töötoa lõpus öeldi aga palju tänusõnu õpetliku ja kasuliku jutustuse eest. Taas venis meie vestlus plaanitust pikemaks. Palju kahetsusväärseid teateid tuli enne ja pärast kohtumist nendelt, kes ei saanud sellel õhtul Zoomi tulla.

See kalendriaasta on lõppemas, on toimunud 8 põnevat kohtumist vestlusklubis ja uued plaanid on juba valmimas ning uute külalistega on juba läbirääkimised käimas.

Vestlusklubist võtavad osa nii Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liidu liikmed kui ka teised huvilised, kõik eesti keele ja eesti keeles õpetamisega seotud inimesed. Kirjutage ja pakkuge julgelt vestlusklubi külalisena ennast või oma andekat kolleegi.

Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liidu vestlusklubi kohtumised toimuvad alates 2020. a septembrist. 2022. aastast toetab vestlusklubide toimumist Haridus- ja Teadusministeerium.

Valentina Limonova

EKTKÕLi vestlusklubi koordinaator